Když se mluví o krmení koní, tak se většinou uvádí, jaké granule, musli, obilné směsi by se měli krmit a v jakém množství. Přitom se ale zapomíná, jak důležité je objemové krmivo. Bohužel se u mnoha chovatelů koní podceňuje důležitost objemového krmiva. A právě naopak toto krmivo jako tráva, seno, senáž, vojtěška by mělo tvořit hlavní část jídelníčku koně. Z fyziologického hlediska je zažívací systém koně přizpůsoben k přijímání malých, ale častých porcí objemového krmiva – vlákniny. Dostatečný příjem vlákniny je důležitý pro dobrý zažívací systém koně. Optimálně by mělo objemové krmivo tvořit 60% krmné dávky a jadrné krmivo by se mělo řídit podle zátěže a druhu koně. U koně, který trénuje nevzniká tzv. travní – senný břich. Proto se nebojte a krmte vždy dostatek objemového krmiva. Jelikož krmná dávka jadrného krmiva je ovlivněna zátěží a plemenem koně, mělo by se dbát na obsah vitamínů,minerálů a stopových prvků, které obsahuje. Pak je možné sestavit vhodnou krmnou dávku.


Reference

Kontrolovaná výsadba

Travní produkty Hartog mají kontrolovanou výsadbu. Proto můžeme garantovat, že naše produkty neobsahují plevely a jedovaté rostliny.


Sklizeň

Po sklizni se nasekané rostliny odvážejí rovnou do speciálních sušiček.


Sušení

Sušení probíhá ve speciálních sušících bubnech řizených počítačem. Nasekané rostliny se suší rychlovzdušně při určité teplotě. Tímto způsobem se zachovává čerstvost a množství vitamínů a minerálů obsažených ve vláknině.


Výhody Hartog objemového krmiva

kontrolovaná výroba // konstantní kvalita po celý rok // žadný obsah škodlivých bakterií a plísní // příznivé pro alergické koně // čerstvost

a chuť zůstávají stálé


Kompletní dozor při výrobě

Všechny části zpracovatelského procesu od setí až pro konečný produkt a předání klientovi jsou kontrolovány a vedeni našimi Hartog specialisty. Díky tomu můžeme my, fi rma Hartog garantovat nejvyšší kvalitu našich produktů.